Pokazy i konkursy w Strefie Majsterkowicza, porady ekspertów w Przestrzeni Architekta, spotkanie pod hasłem „Kobieta buduje”, wielkie malowanie z LAKMĄ, czy wjazd podnośnikiem na 40 m – to i wiele więcej w programie tegorocznych targów BUD-GRYF. Na stoiskach wystawców znajdziemy pełną ofertę materiałów budowalnych, wykończeniowych i systemów grzewczych. Organizator zaprasza do hali MTS w Szczecinie w dniach 15-17 kwietnia. Wstęp wolny!
Co zobaczymy na targach?
Konstrukcje drewniane, domy szkieletowe, okna, schody, drzwi, w tym drzwi pasywne, pełny przekrój podstawowych materiałów budowlanych obecnych na rynku, pokrycia dachowe, materiały dociepleniowe, materiały na elewacje, ogrodzenia, bramy – to te najważniejsze elementy, które znajdą się na stoiskach wystawców targów budowlanych. Nie zabraknie systemów grzewczych, ogrzewania podłogowego, kotłów na biomasę, systemów solarnych i fotowoltaiki. W ramach pokazów Firma Pagat zaprezentuje metodę izolacji natryskowej, natomiast dystrybutor podnośników – Riwal, pokaże Szczecin z wysokości 40 metrów! Przedstawiciele biznesu będą mogli wziąć udział w szkoleniach oraz dwóch cyklicznych wydarzeniach: giełdzie kooperacyjnej z firmami z zagranicy oraz konferencji poświęconej odnawialnym źródłom energii.
Sprawdź się w roli majsterkowicza!
Międzynarodowe Targi Szczecińskie wspólnie z MB TECHNIKA zapraszają do udziału w konkursach w Strefie Majsterkowicza. Wkręcanie wkrętów i śrubek na czas, curling odkurzaczem, wymiana koła na czas, wiercenie wiertarką udarową – w tych i innych konkurencjach będą mogli sprawdzić się nasi odwiedzający, a ponadto będą mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody. W Strefie znajdzie się bogata oferta narzędzi pneumatycznych, ręcznych, elektronarzędzi itd. Pod okiem eksperta będzie można testować wybrany sprzęt i sprawdzić ofertę cenową.
Zapytaj architekta
Przestrzeń Architekta powstanie przy współpracy z Zachodniopomorską Okręgową Izbą Architektów RP. Architekci zrzeszeni w Izbie pełnić będą dyżury eksperckie odpowiadając na pytania indywidualnych inwestorów i tych dopiero planujących budowę. O dużej architekturze odbędzie się rozmowa z gościem specjalnym targów arch. Robertem Koniecznym – laureatem wielu konkursów polskich i zagranicznych, ośmiokrotnie nominowanym do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe, plasującym się wśród „44 najlepszych młodych architektów świata” czasopisma „Scalae”; projektantem szczecińskiego Centrum Dialogu „Przełomy”. Poprowadzi on wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Odwiedzający targi będą także mieli okazję samemu pobawić się w budowniczego, tworząc wspólnie Filharmonię Szczecińską z tektury!
Jak to jest być kobietą na budowie?
Na to pytanie szukać będziemy odpowiedzi podczas sobotniego spotkania panelowego pod hasłem „Kobieta Buduje”. Kilka znanych szczecińskich kobiet opowie swoje historie z placu budowy ważnych dla nich i dla miasta inwestycji. Panie sprawdziły się kierując budowami domu, siedziby firmy, remontując zabytkowe budynki. Liczymy, że to spotkanie pokaże, że każdy, kto ma wizję, ma również siłę by ją zrealizować. W spotkaniu udział wezmą: Laura Hołowacz – założycielka i prezes Zarządu CSL Internationale Spedition Spółka z o.o., odpowiedzialna za renowację budynku Starej Rzeźni, Dorota Jasina – dyrektor zarządzająca w firmie Kemipol, odpowiedzialna za budowę fabryki w Policach, Elżbieta Kuźmińska – prowadząca własną działalność, nadzorująca roboty budowlane, Marta Siewier – inżynier budowy w firmie Skanska.
Pomaluj Szczecin z LAKMĄ
Na terenie zewnętrznym targów powstaną trzy „wielkoformatowe malowanki” przedstawiające znane szczecińskie miejsca. A więc pędzle w dłoń i do roboty! Każdy odwiedzający, który ma odrobinę duszy artysty może pomóc malarzom w stworzeniu wielkich przestrzennych obrazów. Przy użyciu materiałów malarskich LAKMY i pod okiem specjalistów wypełnimy kolorami naszkicowane wcześniej szczecińskie symbole: budynek Filharmonii, Pomnik Czynu Polaków i słynny Pas Oriona, czyli place w centrum miasta.
Szkolenia, spotkania, konferencja
Tradycyjnie w pierwszy dzień targów BUD-GRYF odbędzie się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna dla branży budowlanej i energetycznej, organizowana przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP. Także w piątek odbędzie się dziewiąta konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”, organizowana wspólnie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Podczas targów organizator zaprasza także do udziału w szkoleniu branżowym dla inżynierów budownictwa prowadzonym przez Zachodniopomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa.
Pomaganie buduje – Targi BUD-GRYF wspiera remont Domu Dziecka w Policach
Organizator wierzy, że „pomaganie buduje”, dlatego targi BUD-GRYF, na swoje 25-lecie, postanowiły wesprzeć bardziej potrzebujących – dzieci z Domu Dziecka w Policach. Międzynarodowe Targi Szczecińskie, jako organizator targów, od wielu lat rozwija współpracę z branżą budowlaną. Widząc potencjał i otwartość firm na nowe inicjatywy, MTS we współpracy ze Stowarzyszeniem Lions Club „Jantar” Szczecin, zainicjowały akcję charytatywną mającą na celu wyremontowanie budynku i stworzenie dzieciom przyjaznego miejsca do życia. Do 17 kwietnia trwa zbiórka materiałów budowlanych lub voucherów na budowlane zakupy. Mile widziane jest także wsparcie finansowe, które pozwoli na zakupy niezbędnych produktów. Przez trzy dni targów przedstawicielki Lions Club Szczecin Jantar będą obecne na specjalnie oznakowanym stoisku, gdzie będzie można przekazać pieniądze na pomoc remoncie Domu Dziecka w Policach.
W załączniku do tej wiadomości znajduje sie program targów.
Źródło: Międzynarodowe Targi Szczecińskie