W czwartek procesje na ulicach Szczecina. Będą utrudnienia w ruchu

20 czerwca br. przypada święto Bożego Ciała, więc kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej mogą spodziewać się utrudnień związanych z procesjami religijnymi. 

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie poinformował, że wstrzymania ruchu w tym dniu będą przeprowadzane dynamicznie. Procesja główna będzie odbywać się w godzinach 10.00-12.00 i przejdzie następującymi ulicami: Bogurodzicy Bazylika – św. Wojciecha – pl. Zwycięstwa – Ks. Kard. Wyszyńskiego – Sołtysia – Grodzka – plac katedralny przy Katedrze św. Jakuba.

Poniżej lista pozostałych procesji na terenie Szczecina, które są zaplanowane w święto Bożego Ciała:

  • Parafia pw. Świętej Rodziny, godz 10.00 – 11.30. Trasa: Królowej Korony polskiej – Monte Casino – Ogińskiego – do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach – Szymanowskiego – Monte Casino – Królowej Korony Polskiej
  • Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, godz. 10.15 – 13.30 (utrudnienia dla linii 55, 64). Trasa: Gradowa – Srebrna – Widzewska – Dmowskiego – Tokarska – Mechaniczna – Srebrna.
  • Parafia pw. Świętej Trójcy, godz. 10.15 – 11.30 (utrudnienia dla linii 60, 74, 75, 105). Trasa: Szeroka – rondo ks. Piotra Prymy – Misia Wojtka – Żyzna – Szeroka – rondo ks. Piotra Prymy.
  • Parafia pw. Świętego Krzyża, godz. 11.00 – 13.00. Trasa: Wieniawskiego – Syrokomli – Brodzińskiego – Św. S. Kostki – Wieniawskiego – kościół.
  • Parafia pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, godz. 10.50 – 13.00 (utrudnienia dla linii 53). Trasa: Włościańska – Budziszyńska – Dobrzyńska – Inowrocławska – Włościańska .
  • Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej, godz. 11.00 – 13.00. Trasa: Orawska – Legnicka – 9-go Maja – Ruska – Orawska – kościół.
  • Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli, godz. 11.15 – 13.00. Trasa: Pocztowa – Boh. Warszawy – 5-go Lipca – B. Śmiałego – Żółkiewskiego – Boh. Warszawy – Pocztowa – kościół.
  • Parafia pw. M. B. Różańcowej, godz. 11.30 – 13.00 (utrudnienia dla linii 60). Trasa: Lwowska – Krakowska – Poronińska – Zyndrama z Maszkowic – Chobolańska – Braniborska – Lwowska.
  • Parafia pw. Św. Józefa, godz. 11.30 – 13.15 (utrudnienia dla linii 11, 12, 53). Trasa: Połabska – Szpitalna – Powstańców Wielkopolskich (jednym pasem ruchu) – Starkiewicza – Boczna – kościół.
  • Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP, godz. 11.30 – 13.00 (utrudnienia dla linii 58, 63).Trasa: Nehringa – Policka (powrót tą samą trasą do kościoła).
  • Parafia pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 11.45 – 13.15 (utrudnienia dla linii 57,68, 69, 80). Trasa: Księżnej Anastazji – Przyjaciół Żołnierza – Pasterska – Daszyńskiego – Myśliwska – Świętoborzyców – Jarogniewa – Księżnej Anastazji.
  • Parafia pw. Św. Stanisława Kostki, godz. 11.50 – 13.30 (utrudnienia dla linii 5,11, 53, 67). Trasa: J.Ch. Paska – Parkowa – Malczewskiego – Jana Kazimierza – E. Plater – pl. Matki Teresy z Kalkuty – kościół.
  • Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela, godz. 12.00 – 13.00 (utrudnienia dla linii 53, 60, 803). Trasa: Słowackiego, Żupańskiego, Niemierzyńska, Krasińskiego, Naruszewicza.
  • Parafia pw. Matki Bolej Bolesnej, godz. 12.00 (utrudnienia dla linii 51). Trasa: Miodowa – Kwiatów Polskich – Wiśniowa – Mokra – Chmurna do skrzyżowania z ul. Obłoków.
  • Parafia pw. Św. Mikołaja Biskupa, godz. 12.00 – 13.00 (utrudnienia dla linii 11, 69, 80). Trasa: Golisza – Komuny Paryskiej – Rugiańska– Stalmacha – Lubeckiego.
  • Parafia pw. Św. Dominika, godz. 12.00 – 13.45. Trasa: Wielkopolska – Podhalańska – Mazurska – Śląska – Wielkopolska – kościół.
  • Parafia pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej, godz. 12.00 – 13.30 (utrudnienia dla linii 82). Trasa: Słowicza – Szczepowa – Krucza – Dom Kombatanta.
  • Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, godz. 12.30 – 13.30 (utrudnienia dla linii 64, 72, 73, 77, 93, 856, 896, C). Trasa: A. Krzywoń – E. Gierczak (w stronę Szczecina) – Oficerska – Ustki – Mianowskiego – przejście przez skrzyżowanie ulic E. Gierczak i A. Krzywoń – kościół.
  • Parafia pw. Świętego Stanisława BM, godz. 12.15 – 13.30 (utrudnienia dla linii 65, 77, 84, A). Trasa: Kolorowych Domów – Fioletowa do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.
  • Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP, godz. 12.20 – 14.00 (utrudnienia dla linii 71, 77, B). Trasa: Rydla od Sanktuarium – łącznikiem przy przedszkolu do Kostki Napierskiego – Łubinowa – droga osiedlowa przy Domu Pielgrzyma – Sanktuarium.
  • Parafia pw. Św. Kazimierza, godz. 12.30 – 14.00 (utrudnienia dla linii 3, 10, 80). Trasa: Broniewskiego – Chopina – Wszystkich Świętych – Arkońska – Broniewskiego.
  • Parafia pw. Bożego Ciała, godz. 12.30 – 14.30 (utrudnienia dla linii 53, 57, 60, 63, 67, 82). Trasa: Staszica – Ofiar Oświęcimia – Cyryla i Metodego – Niemcewicza – Kadłubka – Ofiar Oświęcimia – Staszica.
  • Parafia pw. Św. Michała Archanioła, godz. 12.30 – 14.00 (utrudnienia dla linii 73, 93). Trasa: Bałtycka – Łowczych – Zawrotna.
  • Parafia pw. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, godz. 12.40 – 15.00 (utrudnienia dla linii 101). Trasa: Ogrodnicza – Szosa Polska – Nehringa – Dzielnicowa.
  • Parafia pw. Przemienienia Pańskiego, godz. 13.10 – 15.30 (utrudnienia dla linii 60). Trasa: Okulickiego – Św. Kingi – Wileńska – Wrocławska – Okulickiego – powrót do kościoła od strony ul. Tarnobrzeskiej.
  • Parafia pw. Św. AP. Piotra i Pawła, godz. 13.30 – 15.30 (utrudnienia dla linii 55, 61, 64, 66). Trasa: Niklowa – Granitowa – Krzemienna – F. Szarego – Metalowa.
  • Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP, godz. 12.20 – 14.00 (utrudnienia dla linii 71, 77 ). Trasa: Rydla – Łubinowa.

ZDiTM zastrzega, że utrudnienia mogą pojawić się także w innych miejscach w okolicy kościołów.

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl