Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało poradnik na czas kryzysu i wojny

„Bądź gotowy – poradnik na czas kryzysu i wojny” to publikacja, która została przygotowana przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Poradnik zawiera instrukcje, jak przygotować się do działania w sytuacji kryzysowej – co zrobić, by uniknąć zagrożenia i jak się zachować podczas jego wystąpienia. Dowiemy się niego, między innymi, co powinno znajdować się w plecaku ewakuacyjnym, jak przygotować się do ewakuacji czy jak się zachować w przypadku strzelaniny.

Poradnik składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera informacje niezbędne do przygotowania się na zagrożenie, druga – wskazówki działania w czasie kryzysu. W materiale znajdziemy m.in.: jak budować odporność na poziomie rodziny, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich; jak chronić się przed dezinformacją, aby nie ulec np. panice; jak się zachować podczas alarmu i co oznaczają poszczególne sygnały; jak przygotować się do ewentualnej ewakuacji; jak się zachować w przypadku skażenia terenu, braku dostaw energii elektrycznej czy sytuacji zakładniczej; jak udzielić pierwszej pomocy.

Poradnik pobierzesz TUTAJ.

Ilustracją dla Poradnika jest trzeci odcinek „Akademii Bezpieczeństwa RCB”, który został przygotowany we współpracy z rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego PSP oraz ekspertem ds. bezpieczeństwa, byłym żołnierzem jednostki GROM:

Autor: Infoludek.pl szczecin@infoludek.pl