„Tam i z Powrotem” to niezwykły festiwal podróży, który łączy ludzi z pasją do odkrywania świata – tego bliskiego, tuż za rogiem, i tego odległego, pełnego egzotycznych przygód. To festiwal, w którym wszyscy są ważni – bez względu na to, czy podróżują pieszo po lubuskich lasach, rowerem przez Europę, czy kajakiem przemierzają amazońskie rzeki. Przez trzy dni uczestnicy Festiwalu będą zwiedzać nie tylko Sulęcin czy województwo lubuskie, ale i cały świat – i to bez opuszczania miasta!
Będzie to wyjątkowa okazja, by spotkać podróżników, odkrywców i ludzi, którzy żyją
w drodze. To oni tworzą ten festiwal, decydując, w którą stronę świata się przeniesiemy!
Celem festiwalu jest promowanie podróży i turystyki, zarówno lokalnej,
jak i międzynarodowej. Wydarzenie przyciąga uczestników z całej Polski miłośników przygód, pasjonatów podróży i osób zainteresowanych odkrywaniem nowych miejsc.
Co będzie czekać na gości?
- Spotkania z podróżnikami – niesamowite historie i praktyczne porady od tych, którzy odkryli świat na własnych warunkach.
- Kino podróżnicze – zobacz świat oczami tych, którzy go eksplorują.
- Warsztaty i rękodzieło – spróbuj swoich sił w tradycyjnych rzemiosłach i poznaj praktyczne triki podróżnicze.
- Strefa Camperomaniaków – dla tych, którzy kochają życie na kółkach.
- Koncert i spotkania – bo podróże to nie tylko miejsca, ale przede wszystkim ludzie!
- Spacery po okolicy – bo Lubuskie skrywa niejedną tajemnicę!
- Dogtrekking – wyrusz na wędrówkę z psem i odkrywaj świat razem ze swoim kudłatym przyjacielem!
- Ognisko na zakończenie – bo nie ma lepszego sposobu na podsumowanie podróżniczej przygody!
Tam i z Powrotem – Program
Tam i z Powrotem program festiwalu
Prelegenci Festiwalu:
Ola i Zbyszek Filipkowie
Lubią podróże małe i duże. Miłośnicy gór, w szczególności polskich. Pokonali najważniejsze trzy długodystansowe szlaki górskie w Polsce – Główny Szlak Beskidzki, Główny Szlak Sudecki, Główny Szlak Świętokrzyski. Zdobywcy Korony Gór Polski. Miłośnicy długodystansowych marszy górskich. Ale góry, to nie wszystko. Miłują się również we wschodnich destynacjach. Odwiedzili już Gruzję, Mołdawię, Ukrainę, Armenię, Uzbekistan, a w tym roku wybierają się do Azerbejdżanu.
Adi Kaniewski
Jestem Adi i powiem o wędrówce przez Niemcy, Anglię, Indie, która po kilku latach zaprowadziła mnie do Indonezji. Zastanawialiście się, jak to jest robić koncert z międzynarodową ekipą o 1. w nocy dla Sulęcina z Indonezji? Nasze spotkanie to będzie podróż, z przystankami w kilku krajach, podczas której poczujecie smaki i zapachy. Nie zawsze takie jakich się spodziewacie.
Kamil Biały
Mam na imię Kamil i od kilku lat prowadzę kanał You Tube, na którym zapraszam Was do odkrywania niezwykłego województwa lubuskiego – Krainy 500 Jezior. Pokażę Wam jego ciekawostki, malownicze zakątki natury, a także kulisy pracy ochrony na imprezach masowych i wiele więcej. Poznajmy wspólnie piękno Lubuskiego!
Adam Piotrowski
Tak można mnie w skrócie określić – nie mogę usiedzieć w miejscu – ciągle stawiam sobie nowe wyzwania. Uwielbiam wszelkie aktywności na powietrzu – wędkuję, poluję, jeżdżę motocyklem, wędruję. Góry zawsze przyciągały mnie jak magnes. Wędrując z rodziną i przyjaciółmi, zapominam o wszelkich troskach i sprawach codziennych. Otaczająca natura, oszałamiające widoki, wysiłek, przebywanie z najbliższymi, to dla mnie kroplówka, którą regularnie muszę zażywać.
Szybkie Podróże – prelegenci specjalni
W tym roku festiwalowymi gośćmi specjalnymi będzie niezwykle energiczny duet — Rafał
i Paula, twórcy popularnego kanału podróżniczego na YouTube, którego subskrybuje ponad 50 tysięcy osób. Ich filmy osiągnęły setki tysięcy wyświetleń. Podczas festiwalu Tam i z Powrotem zabiorą uczestników w podróż do Nepalu – w Himalaje i nie tylko. Pokażą między innymi: co zwiedzić w Katmandu, jak wyglądają nepalskie święta oraz czym żywią się Nepalczycy.
Zapisy na Festiwalowy Rynek Rękodzieła, Smaków Regionu i Turystyki!
Tam i z Powrotem to nie tylko spotkania z pasjonatami podróży, kultury i lokalnych tradycji, ale też możliwość sprzedaży swoich wyrobów rękodzielniczych! Każdy, kto tworzy wyjątkowe dzieła czy też zachwyca smakiem może zaprezentować swój talent podczas całego festiwalu. Koszt stoiska: 30 zł. Organizatorzy zapewniają: stolik i dwa krzesła, dostęp do prądu, kawę i herbatę.
Zgłoszenia do 1 kwietnia 2025 r. poprzez formularz: https://forms.gle/8Hyp9rCNmXPn1yNc8
Dodatkowe atrakcje
- Wystawa fotografii – „Lubuskie jest piękne”
- Warsztaty rękodzielnicze
- Kawiarenka podróżnika – miejsce rozmów i inspiracji
- Radiowe przygody
Podczas podróży często do końca nie wiemy, co się może wydarzyć. Tak też będzie podczas festiwalu! Szykujemy dodatkowe, bardzo spontaniczne akcje, w których każdy z gości będzie mógł wziąć udział.
Rękodzielnicy oraz chętni podróżnicy, którzy chcieliby aktywnie uczestniczyć w prelekcjach oraz całym festiwalu, proszeni są o kontakt z koordynatorem:
Kontakt:
Jacek Filipek
E-mail: dyrektor@soksulecin.pl
tel. 509 996 390 / 501 758 991
Więcej wydarzeń znajdziesz na events.infoludek.pl
Repertuar kin dostępny w serwisie: kina.infoludek.pl
Organizujesz imprezę / wydarzenie i nie ma jej w naszym kalendarzu?
Wiesz, że możesz ją dodać samodzielnie?
Artykuł partnera szczecin@infoludek.pl