PEKAO Szczecin Open

Kiedy

09.09 - 17.09.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Ziemne korty
al. Wojska Polskiego 127
Szczecin

PEKAO Szczecin Open

Pekao Szczecin Open 2017 to licencjonowana impreza ATP (Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistów), co zobowiązuje zarówno organizatorów, jak i samych graczy. Turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP.

Od lat nieprzeciętny poziom szczecińskiego turnieju sprawia, że z powodzeniem można porównywać go z imprezami ATP. Gościliśmy u nas między innymi Nikołaja Dawidienkę, Nicolasa Massu, Juana Ignacio Chelę (wszyscy wygrywali w Szczecinie) oraz Davida Ferrera, Gaela Monfilsa, Richarda Gasqueta, Michaiła Jużnego i Nicolasa Almagro. Byli też mistrzowie z Roland Garros – Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio, Sergi Bruguera, Alex Corretja i Stan Wawrinka. Rok temu triumfował Alessandro Giannessi – Włoch, który w finale pokonał Niemca Dustina Browna.

Nas jednak przede wszystkim cieszą wspomnienia z trzech szczecińskich zwycięstw znakomitych deblistów Marcina Matkowskiego (w końcu szczecinianin!) i Mariusza Fyrstenberga, którzy okazali się najlepsi w latach 2001, 2003 i 2005. Tego typu sukces w stolicy Pomorza Zachodniego świętowali również Tomasz Bednarek z Mateuszem Kowalczykiem (2009) i Andriej Kapaś z Marcinem Gawronem (2011). Warto też wspomnieć, że swoje pierwsze kroki w dorosłym tenisie stawiał tu także Jerzy Janowicz – półfinalista Wimbledonu. Łodzianin dotarł do tej samej fazy w Szczecinie w roku 2008. Jego występ w naszym turnieju (ćwierćfinał w sezonie 2012) był jednym z ostatnich przystanków przed pamiętnym sukcesem i dotarciem do finału w paryskiej hali Bercy podczas turnieju z serii Masters 1000.

Ale nie tylko tenis decyduje o tym, że Pekao Szczecin Open to turniej z charakterem. Urok stanowią ocienione korty przy Alei Wojska Polskiego w willowej dzielnicy Szczecina, a także mecze dnia rozgrywane przy sztucznym świetle (w dniach 11-16 września o 19:00 na korcie centralnym). Za dnia jest granie na korcie, wieczorem – na koncertach festiwalu muzycznego. To również dlatego turniej dostał prestiżowe wyróżnienie Challenger Award, nagrodę ATP i ITF dla najlepszego męskiego challengera na świecie.

Turniej ma rangę 175 tysięcy dolarów, co oznacza 150 tysięcy dolarów w puli nagród dla zawodników oraz hospitality, czyli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie dla graczy. W zawodach bierze udział 64 tenisistów: 32 walczy w eliminacjach o cztery miejsca w turnieju głównym. W głównej drabince rywalizuje 32 (w tym czterech z „dzikimi kartami”). W turnieju uczestniczy także 16 par deblowych (w tym trzy pary z „dzikimi kartami”).

Program wydarzenia:

9-11 września (sobota-poniedziałek): gry eliminacyjne dla 32 zawodników

11-17 września (poniedziałek-niedziela): Turniej Główny dla 32 singlistów i 16 par deblowych

11-14 września (poniedziałek-czwartek): I i II runda

15 września (piątek): gry ćwierćfinałowe

16 września (sobota): gry półfinałowe oraz finał gry podwójnej (jako mecz dnia)

17 września (niedziela): finał gry pojedynczej o godzinie 12:00

Atrakcje Pekao Szczecin Open 2017:

Tennis Music Festival w Tennis Cafe na kortach (11-16 września, godz. 21:00)

Kids Day (13 września, godz. 10:00) – Turniej szkółek ZZT, turniej osób niepełnosprawnych, dzień z uczestnikami akcji „Droga do Pekao Szczecin Open”, clinic z zawodnikami

Invest in Szczecin – spotkanie dla inwestorów (14 września, godz. 16:00)

Tenisowy Turniej Artystów (15-17 września)

Tenisowy Turniej VIP „Lexus Open” (15-16 września)

Benefis Mariusza Fyrstenberga (16 września, godz. 17:00)

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator

Wczytuję mapę...