Znamy program „ArtFestiwal Stargard 2017”

Sztuka prezentowana na ArtFestiwal Stargard ma być bliżej nas, na wyciągnięcie ręki. Ma zaskakiwać i zapraszać do dialogu – czytamy w programowym tekście organizatorów tego wydarzenia.

To pierwszy taki festiwal w mieście. Odbędzie się on 20 i 21 maja br. w kilkudziesięciu miejscach Stargardu. Warto już teraz wybrać sobie „artystyczne przystanki” na mapie festiwalu.

Program

Sobota, 20 maja br. 

Całodobowo

Proeuropejskie Centrum Ekologiczne „Eko-design / Meble miejskie” –

Plenerowa wystawa sztuki użytkowej ul. Piłsudskiego przed SCK, os. Zachód przy fontannie

8:00-14:00

Halina Pytel-Kapanowska „W poszukiwaniu ciszy” wystawa gobelinów

Sala Kameralna Szkoły Muzycznej ul. Kazimierza Wielkiego 13

9:00-16:00

Marcin Fedorowicz „Tuż pod powierzchnią” – wystawa zdjęć

Kolegiata NMP Królowej Świata

9:00-18:00

Elżbieta Szumska Galeria jednego obrazu „Mewy”

Książnica Stargardzka ul. Mieszka I 1

9:00-18:00

Wystawa ze zbiorów kolekcji Ryszarda Balonia – Galeria Exlibrisu

Książnica Stargardzka ul. Mieszka I 1

10:00

Piotr Spławski „Trąbkowy Chillout” – występ solowy na trąbce

Rynek Staromiejski

10:00-14:00 

Sandra Smołka

„Pani Torcik” – prezentacja zdjęć wyrobów cukierniczych, warsztaty cukiernicze

Szyciowy Zakątek, ul. Piłsudskiego 23/7

11:00-15:00 

Uniwersytet Trzeciego Wieku – wystawa rękodzieła artystycznego i warsztaty

Park przy DKK, ul. Szczecińska

10:00-15:00

Proeuropejskie Centrum Ekologiczne

„Eko-design / Meble miejskie” – Plenerowa wystawa sztuki użytkowej, spotkanie z twórcami

przed SCK od ul. Piłsudskiego

10:00-16:00

Dorota Iwona Kamińska

„Utracone chwile” – wystawa malarstwa współczesnego

Galeria – hol Starostwa w Stargardzie, ul. Skarbowa 1

10:00-18:00

Adam Siekierzyński „Krajobrazy duszy” – prezentacja multimedialna wykonana na podstawie grafik komputerowych

Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa Tęczowe Abecadło, ul. I Brygady 15B

10:00-18:00

Beata Król Girelli „… a morze tu…” – wystawa malarstwa marynistycznego

Wieża Ciśnień

10:00-18:00

Bernadeta Wdzięczna „… a może tam…” – wystawa malarstwa portretowego

Wieża Ciśnień

11:00

Piotr Spławski „Trąbkowy Chillout” – występ solowy na trąbce

dworzec PKP, peron 1

11:00-11:20

„Seniority” występ taneczny słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Park przy DKK, ul. Szczecińska

11:00-13:00

Halina Pytel-Kapanowska „Sztuka – miłość i terapia” – literackie spotkanie autorskie, koncert uczniów szkoły muzycznej, prezentacja archiwalnych egzemplarzy „Gazety Stargardzkiej” oraz pamiątek związanych ze Stargardem

Sala Kameralna Szkoły Muzycznej ul. Kazimierza Wielkiego 13

11:00-14:00

Grupa malarska „Malachit” jubileuszowa wystawa obrazów i warsztaty dla dzieci

Dom Kultury Kolejarza, ul. Szczecińska

11:00-14:00

„Geometria i drewno” – kolekcja AnyTHING, spotkanie i warsztaty z Anną Pryć-Futkowską

Studio Projektowe Agaty Nejman 15. POŁUDNIK ul. Warowna 3

11:00-15:00

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – prezentacja i warsztaty rękodzieła artystycznego

Park przy DKK, ul. Szczecińska

11:00-15:00

Jarosław Krasiński wyroby z materiałów ekologicznych i warsztaty wikliniarskie

Park przy DKK, ul. Szczecińska

11:00-15:00

Zygmunt Karg ekspozycja modeli zabytkowych powozów konnych, spotkanie z autorem

Hol – Galeria, Loft Pause ul. Czarnieckiego 30/31

11:00-15:00

Ela Kraskowska

„Tu i Teraz stargardzian” – prezentacja

„Gliniany zakątek” Pracownia Ceramiki ul. Różana 2a, wejście przez Świat Drzwi, ceramiki i warsztaty ceramiczne

11:00-15:00

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych „Budowlanka w akcji” – budowa muru i tworzenie graffiti, instalacja ze stali zbrojeniowej, występy i prezentacje

Skwer przy ul. Wyszyńskiego na wys. postoju busów

11:00-16:00

Dorota Kamińska i Małgorzata Pastuszek

prezentacja malarstwa duetu artystycznego

Przejście – tunel Świętojański (przy fontannie w parku Chrobrego)

11:00-19:00

Joanna Szala „Mandala – dotyk nieskończoności” – wystawa malarstwa

Restauracja „Yogo Faktory” ul. Stefana Czarnieckiego 9/5

11:00-19:00

Stowarzyszenie Organizatorów Symulacji i Gier Terenowych OLDTOWN

OldTown – postapokaliptyczna gra miejska

Rynek Staromiejski (punkt rozpoczęcia gry)

11:00-20:00

Jadwiga Sikorska „Na pniu malowane” – wystawa zdjęć inspirowanych naturą

Kawiarnia Cafette ul. Warowna 15 oraz ul. Piłsudskiego 24/5

12:00

Piotr Spławski „Trąbkowy Chillout” – występ solowy na trąbce

parking przy Kauflandzie

12:00 – 16:00

Anna Stefania Kiłyk

„Wielka Tajemnica” – wystawa ikon i spotkanie z artystką

Cerkiew św. Jozafata, ul. Młyńska 36

12:00-16:00

Regina Skulska „Świat przyrody” – wystawa fotografii

Piwnica TPS – budynek Ratusza, wejście od Kolegiaty NMP Królowej Świata

12:00-16:00

Arkadiusz Paul Novak „Wystawa prac rozmaitych” – malarstwo, fotografia, rysunek

Piwnica TPS – budynek Ratusza, wejście od Kolegiaty NMP Królowej Świata

12:00-17:00

Iwona Marcisza „Haftowane dziedzictwo” – prezentacja przedwojennych strojów ludowych i warsztaty współczesnego haftu

Cerkiew Greckokatolicka, ul. Młyńska 36

12:00-18:00

Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA

prezentacja prac plastycznych członków stowarzyszenia i warsztaty rysunku

Brama Wałowa ul. B. Chrobrego 24

11:00-15:00

Marcin Fedorowicz „Tuż pod powierzchnią” – wystawa zdjęć

Restauracja „Za Drzwiami – Polskie Smaki” ul. Warowna 9

13:00

Piotr Spławski „Trąbkowy Chillout” – występ solowy na trąbce

Park Chrobrego przy fontannie

13:00:14.00

Grupa Teatralna „Emigatis” Młodzieżowy Dom Kultury

„Bajki Brzechwy” – spektakl teatralny przeznaczony dla pacjentów szpitala

Oddział Pediatryczny SPWZOZ ul. Wojska Polskiego 27

13:00 – 16:00

Pracownia „Centrum Otwarte Drzwi” SCK „ Uśmiechnij się” – performance, akcja uliczna

Rynek Staromiejski, ul. Wyszyńskiego, Park Chrobrego, Park Jagielloński, Park 3 Maja, Stary Rynek ul. Reja

13:00-19:00

Piotr Kosmal – wystawa malarstwa

Izabela Strzelczyk Kosmal – wystawa ikon

Galeria 108 SCK, ul. Piłsudskiego 105

13:00-19:00

Monika Bojarska wystawa wielkoformatowych surrealistycznych plakatów i grafik

Mała Scena SCK – wejście od ul. Wojska Polskiego

13:00-20:00

Anna Piaszczyńska „Jeden rysunek dziennie” – wystawa rysunków i szkiców

Galeria – hol kina SCK Piłsudskiego 105

15:00-20:00

Katarzyna Szczurowska „Sztuka z serca – Mandale i Verdic Art” – autorskie spotkanie z malarką w pracowni, prezentacja mandali i obrazów

Pracownia malarska ul. Gałczyńskiego 14

15:30 – 20:30

Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

„Wiosenna Impresja” – występ artystyczno-taneczny, pokaz „Światła w lampionach”, wystawa prac

Skwer przy Bramie Pyrzyckiej

16:00-16:40

Teatr Ognia „Fire Arrow” SCK – pokaz tańca z ogniem

Baszta Morze Czerwone

16:00-17:00

Pracownia Muzyczna SCK „Stawiaj na jazz” – muzyczny koncert kwartetowy

Plac przy Wieży Ciśnień i Cerkwi Św. Apostołów Piotra i Pawła

16:00 – 18:00

Kapela Ludowo Biesiadna RETRO

„Retro spacer” – koncert uliczny muzyki ludowej

Trasa przemarszu: SCK-Rondo-Park Chrobrego-Brama Pyrzycka-Rynek Staromiejski

16:00 – 21:00

Dagmara Ładniak „Portret miasta” – wystawa fotograficzna, spotkanie z autorką

Piwnica Katakumba pod muzeum na Rynku Staromiejskim

16:00-24:00

„sensuaitCON” – wystawa plastyczna stargardzkich twórców

Piwnica pod Galerią, Rynek Staromiejski 4

17:00-18:00

Edward Siekierzyński „Terra Incognita – Mój Teatr Przelotny” – literackie spotkanie autorskie, prezentacja obrazów

Książnica Stargardzka, ul. Mieszka I 1

17:00-20:00

Pracownia Fotograficzno-Dziennikarska SCK

„Pasja, nie tylko kultura” – ekspozycja zdjęć, warsztaty fotograficzne

Cafe&Ristorante „Tajemniczy Ogród” ul. Piłsudskiego 14

18:00- 18:30

„Cantore Gospel” SCK „Czas na Gospel” – koncert utworów muzyki gospel

Plac przy Wieży Ciśnień i Cerkwi Św. Apostołów Piotra i Pawła

18:00-18:40

Teatr Ognia „Fire Arrow” SCK – pokaz tańca z ogniem

Rynek przy ul. Reja;

19:00-24:00

Słowik Brothers Band „Goście i Słowik Brothers” – koncert muzyczny

Piwnica pod Galerią, Rynek Staromiejski 4

20:00

Piotr Spławski „Trąbkowy Chillout” – występ solowy na trąbce

Basteja

20:00-20:40

Teatr Ognia „Fire Arrow” SCK – pokaz tańca z ogniem

os. Zachód przy fontannie ZSO

20:30-22:30

Julita Kożuszek-Borsuk „Powróćmy jak za dawnych lat” – koncert piosenki artystycznej

Loft Pause ul. Czarnieckiego 30/31

21:00

Piotr Spławski

„Trąbkowy Chillout” – występ solowy na trąbce

Rynek Staromiejski

21:30-23:30

Adam Siekierzyński „Krajobrazy duszy” – Główna prezentacja multimedialna oraz pokaz filmu

Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa Tęczowe Abecadło, ul. I Brygady 15B (Plac przed budynkiem)

22:00-22:40

Teatr Ognia „Fire Arrow” SCK – pokaz tańca z ogniem

Rynek Staromiejski

12:00-14:00

Antoni Karwowski Genotyp / warsztaty performance – AUTORSKI PROJEKT Antoniego Karwowskiego, Teatr Letni Park Chrobrego, 14:00-16:00 ul. Wyszyńskiego

12:00

Metal Madness Budowa miejskiej instalacji przez grupę Metal Madness NT. OldTown Festiwal

Skwer – wejście do Amfiteatru przy Placu Wolności

Niedziela, 21 maja br.

Całodobowo

Proeuropejskie Centrum Ekologiczne „Eko-design / Meble miejskie” –

Plenerowa wystawa sztuki użytkowej

ul. Piłsudskiego przed SCK, os. Zachód przy fontannie

9:00-16:00

Marcin Fedorowicz „Tuż pod powierzchnią” – wystawa zdjęć

Kolegiata NMP

11:00-15:00 Loft Pause ul. Czarnieckiego 20/31

11:00-15:00

Uniwersytet Trzeciego Wieku wystawa rękodzieła artystycznego i warsztaty

Park przy DKK, ul. Szczecińska

10:30

Piotr Spławski „Trąbkowy Chillout” – występ solowy na trąbce

Park Chrobrego przy fontannie

10:00-18:00

Beata Król Girelli „… a morze tu…” – wystawa malarstwa marynistycznego

Wieża Ciśnień

10:00-18:00

Bernadeta Wdzięczna „… a może tam…” – wystawa malarstwa portretowego

Wieża Ciśnień

11:00-14:00

Halina Pytel-Kapanowska Wystawa gobelinów pt. „W poszukiwaniu ciszy”

Hol Szkoły Muzycznej ul. Kazimierza Wielkiego 13

11:00-15:00

Zygmunt Karg ekspozycja modeli zabytkowych powozów konnych, spotkanie z autorem

Hol – Galeria, Loft Pause ul. Czarnieckiego 30/31

11:00-15:00

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych „Budowlanka w akcji” – budowa muru i tworzenie graffiti, instalacja ze stali zbrojeniowej, występy i prezentacje

Skwer przy ul. Wyszyńskiego na wys. postoju busów

11:00-15:00

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – prezentacja i warsztaty rękodzieła artystycznego

Park przy DKK, ul. Szczecińska

11:00-15:00

Jarosław Krasiński wyroby z materiałów ekologicznych i warsztaty wikliniarskie

Park przy DKK, ul. Szczecińska

11:00-16:00

Dorota Kamińska i Małgorzata Pastuszek prezentacja malarstwa duetu artystycznego

Przejście – tunel Świętojański (przy fontannie w parku Chrobrego)

11:00-19:00

Joanna Szala „Mandala – dotyk nieskończoności” – wystawa malarstwa

Restauracja „Yogo Faktory” ul. Stefana Czarnieckiego 9/5

11:00-20:00

Jadwiga Sikorska „Na pniu malowane” – wystawa zdjęć inspirowanych naturą

Kawiarnia Cafette ul. Warowna 15 oraz ul. Piłsudskiego 24/5

12:00

Piotr Spławski

„Trąbkowy Chillout” – występ solowy na trąbce

Rynek Staromiejski

12:00-15:00

Pracownia Fotograficzno-Dziennikarska SCK „Pasja, nie tylko kultura” – ekspozycja zdjęć

Mur przy Bramie Pyrzyckiej

12:00-16:00

Regina Skulska „Świat przyrody” – wystawa fotografii

Piwnica TPS – budynek Ratusza, wejście od kolegiaty NMP Królowej Świata

12:00-16:00

Arkadiusz Paul Novak „Wystawa prac rozmaitych” – malarstwo, fotografia, rysunek

Piwnica TPS – budynek Ratusza, wejście od kolegiaty NMP Królowej Świata

12:00-18:00

Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA

prezentacja prac plastycznych członków stowarzyszenia i warsztaty rysunku

Brama Wałowa ul. B. Chrobrego 24

12:00- 18:00

Jan Baszak „The safe place” – ekspozycja obiektu rzeźby kinetycznej

Skwer przy Alei Słowiczej – Park Chrobrego

13:00-16:00

Pracownia „Centrum Otwarte Drzwi” SCK „ Uśmiechnij się” – performance, akcja uliczna

Rynek Staromiejski, ul. Wyszyńskiego, Park Chrobrego, Park Jagielloński, Park 3 Maja, Rynek ul. Reja

13:00-19:00

Piotr Kosmal – wystawa malarstwa

Izabela Strzelczyk-Kosmal – wystawa ikon

Galeria 108 SCK, ul. Piłsudskiego 105

13:00-19:00

Monika Bojarska wystawa wielkoformatowych surrealistycznych plakatów i grafik

Mała Scena SCK – wejście od ul. Wojska Polskiego

13:00-20:00

Anna Piaszczyńska

„Jeden rysunek dziennie” – wystawa rysunków i szkiców

Galeria – hol kina SCK Piłsudskiego 105

14:00-16:00

Edward Siekierzyński „Terra Incognita – Mój Teatr Przelotny” – literackie spotkanie autorskie, prezentacja obrazów

Książnica Stargardzka, ul. Mieszka I 1

14:00-18:00

Elżbieta Szumska Galeria jednego obrazu „Mewy”

Książnica Stargardzka ul. Mieszka I 1

14:00-18:00

Wystawa ze zbiorów kolekcji Ryszarda Balonia – Galeria Exlibrisu

Książnica Stargardzka ul. Mieszka I 1

14:00-20:00

Dagmara Ładniak „Portret miasta” – wystawa fotograficzna, spotkanie z autorką

Piwnica Katakumba pod muzeum na Rynku Staromiejskim

15:00 – 19:00

Anna Stefania Kiłyk „Wielka Tajemnica” – wystawa ikon i spotkanie z artystką

Cerkiew św. Jozafata, ul. Młyńska 36

15:00-20:00

Katarzyna Szczurowska „Sztuka z serca – Mandale i Verdic Art” – autorskie spotkanie z malarką w pracowni, prezentacja mandali i obrazów

Pracownia malarska ul. Gałczyńskiego 14

16:00- 16:40

Teatr Krzywa Scena SCK „Serenada” – spektakl teatralny

Kawiarnia „Artisan” ul. Wyszyńskiego 6

16:00-16:40

Teatr Ognia „Fire Arrow” SCK – pokaz tańca z ogniem

Plac w Parku 3 Maja

16:00-18:00

Danuta Romana Słowik „Europa bez granic” – spotkanie literackie i prezentacja twórczości artystycznej

Książnica Stargardzka ul. Mieszka I 1

16:00-24:00

„sensuaitCON” – wystawa plastyczna stargardzkich twórców

Piwnica pod Galerią, Rynek Staromiejski 4

18:00-18:40

Teatr Ognia „Fire Arrow” SCK – pokaz tańca z ogniem

Plac między „Millenium” a „SDH” przy ul. Wyszyńskiego

19:00-20:00

Danza Del Fuego – koncert grupy flamenco

Loft Pause, ul. Czarnieckiego 30/31

20:00-20:40

Teatr Ognia „Fire Arrow” SCK – pokaz tańca z ogniem

Skwer JP II przy Wieży Ciśnień

22:00-22:40

Teatr Ognia „Fire Arrow” SCK – pokaz tańca z ogniem

Plac przy Bramie Pyrzyckiej

13:00-15:00

Antoni Karwowski

Ja – Ciało w procesie / performance – autorski projekt Antoniego Karwowskiego

Teatr Letni Park Chrobrego; 15:00-17:00 ul. Wyszyńskiego

17:00-20:00

Marcin Rumiński – Poezja pod Murem – przy Art Cafe ul. Mieszka I

Głównym organizatorem ArtFestiwal Stargard jest Stargardzkie Centrum Kultury.

Więcej informacji ze Stargardu na stronie portalu: