Najlepsi tancerze z całego świata na turnieju w Mierzynie

10:19

Ponad 500 par z całego świata weźmie udział w Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Towarzyskim (1 kwietnia br.), najważniejszej tego typu imprezie w Polsce.

Otwarty Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim to inicjatywa Klubu Tańca Towarzyskiego „Danceclub”, który po raz drugi wygrał przetarg w międzynarodowej federacji tańca sportowego World Dance Council na organizowanie wydarzenia.

Jest to wielki zaszczyt oraz odpowiedzialność móc gościć najlepszych tancerzy tańca towarzyskiego nie tylko z całej Polski, ale także z całego świata.

Dzięki zaangażowaniu szanownej Pani Wójt Teresy Dery na terenie naszego województwa powstała impreza najwyższej światowej rangi, najlepsza impreza takiego rodzaju w naszym kraju.

Organizatorzy przewidują udział uczestników z całej Europy, m.in z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Finlandii, Norwegii, Niemiec, Holandii, Łotwy, Estonii, Włoch, Czech, Islandii i innych, a szacowana ilość uczestników przekroczy 500 par.

Turniej się składa z 3 bloków turniejowych, a w wieczornej gali o godz 19:00 najlepsze pary będą występować do muzyki na żywo goleniowskiej orkiestry Wood&Brass Band.

Utytułowana komisja sędziowska potwierdziła swój udział w składzie:

  • Marion Welsh – Anglia
  • Andrea Ghigiarelli
  • Sirpa Suutari – Finandia
  • Tony Dokman – Holandia
  • Valentina Hrabitskaya – Białoruś
  • Oksana Kireeva – Białoruś
  • Oxana Lebedew – Niemcy
  • Melia – Rosja

Sędziowie Polscy:

  • Janusz Biały – Kraków
  • Andrej Mosejcuk – Warszawa
  • Marek Kosaty – Bydgoszcz
  • Marek Fiksa – Warszawa
  • Marcin Kalitowski – Szczecin
  • Grzegorz Kijkowski – Wrocław
  • Grzegorz Depta – Gorzów Wlkp.

Harmonogram imprezy (1 kwietnia br., Hala PSP, ul. Kolorowa 64, Mierzyn)

I BLOK 09:00-13:00

09:00-09:30 próba parkietu oraz rejestracja

10:00 rozpoczęcie WDC AL Otwarty Puchar Polski oraz Międzynarodowego turnieju tańca o Puchar Wójta Gminy Dobra

10:00 parada par

10:15 prezentacja sędziów, komisji skrutacyjnej

10:30 rywalizacja zawodników w kategoriach Młodzież do 21, pow.15B, 12-13E, 14-15 C

12:30 ogłoszenie wyników

13:00 zakończenie pierwszej części

II BLOK 14:00-18:00

13:00-13:30 próba parkietu oraz rejestracja

14:00 rozpoczęcie II części turnieju, prezentacja sędziów, obsługi medycznej, obsługi muzycznej, komisji skrutacyjnej

14:15 rywalizacja zawodników: rundy eliminacyjne w kategorii Dorosłych, dzieci starsze, 12-13 klasa D, pow. 15 klasa C

17:30 ogłoszenie wyników i zakończenie II części

Gala wieczorna 19:00-22:00

19:00 rozpoczęcie gali

19:15 prezentacja krajów biorących udział w turnieju oraz parada par

19:20 prezentacja komisji sędziowskiej

19:25 oficjalne otwarcie Gali przez Wójta Gminy Dobra oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

19:30 rywalizacja zawodników:

21:30 podziękowanie dla sędziów

21:45 ogłoszenie wyników

22:00  oficjalne zakończenie turnieju


Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl.

Źródło: Klub Tańca Sportowego  „Danceclub”