1 lipca br., na wniosek pasażerów, nastąpi zmiana trasy i rozkładu jazdy linii 68.
Na odcinku Plac Rodła – Axcentowicza/Kresowa trasa będzie przebiegać tak jak do tej pory, a potem autobusy pojadą ulicami Królewskiego, Łączną, Świergotki i Przepiórki do przystanku końcowego „Przepiórki” (powrót ul. Przepiórki, Łączną, Królewskiego).
Na trasie uruchomione zostaną przystanki:
Kormoranów – tylko w kierunku Przepiórki, wspólny z linią 57
Królewskiego nż – w kierunku Przepiórki i w kierunku pl. Rodła. Przystanki zlokalizowane przy skrzyżowaniu z łącznikiem do ul. Kruczej
Świergotki – tylko w kierunku pl. Rodła, zlokalizowany na ul. Łącznej przed skrzyżowaniem z ul. Świergotki
Przepiórki – przystanek końcowy zlokalizowany na ul. Przepiórki przed skrzyżowaniem z ul. Łączną
Dotychczasowy przystanek końcowy „Kormoranów”, zlokalizowany przy ul. Warcisława, nie będzie już obsługiwany przez linię 68.
Kursy będą wykonywane we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień, z następującą częstotliwością:
W dni powszednie:
12 minut w godzinach szczytu
15 minut w godz. 8-9, 14-15
16 minut w godz. 16:30-17:30
20 minut do godz. 6 oraz 9-14
30 minut po godz. 17:30
W soboty: 30 minut
W niedziele i święta: 30 minut.
Źródło: Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie